Biłgoraj

• Ks. Waldemar Szczepaniuk

Emeryt:
  • Ks. Wojtasiuk Bogusław

• Do parafi należą ulice: 11 Listopada, 3 Maja (część), Akacjowa, Aleja 400-lecia, Aleja Młodości, Armii Krajowej, Armii Ludowej, Bagienna, Bajkowa, Batalionów Chłopskich, Bojarska, Borelowskiego, Borowa, Brzozowa, Cegielniana, Chłodna, Cicha (część), Cieszkowskiego, Długa (część), Droga Straceń, Dworcowa, Energetyczna, Gen. Okulickiego, Gen. Maczka, Godebskiego, Gorajskiego, Gronczewskiego, Grzybowa, Harcerska, Herbowa, Janowska, Jasna, Jodłowa, Kasztanowa, Kochanowskiego, Kolberga, Kolejowa, Kościuszki (do sygnalizacji świetlnej), Krótka, Leśna, Lubelska nry parzyste, Ładna, Łąkowa, Łubiarska, Miła, Modrzewiowa, Moniuszki, Myśliwska, Nadrzeczna, Narutowicza, Nowa, Orzeszkowej, Partyzantów, Pękalskiego, Piękna, Piłsudskiego, Plac Wolności, Pogodna, Poniatowskiego, Poprzeczna, Przemysłowa, Radzięcka, Rolna, Romanowskiego, Roztocze, Różana, Różnówka, Rychtera "Żegoty"-Sztumberga, Sitarska, Słoneczna, Sosnowa, Stawy, Steglińskiego-Corda, Szewska, Szwajcarska, Targowa, Torfowa, Ułańska, Widok, Wierzbowa, Wrzosowa, Wschodnia, Zacisze, Zamojska, Zarzeczna, Zwierzyniecka.
    Parafia erygowana: 1624

Do parafi należą miejscowosci: Edwardów, Rapy Dylańskie, Wola Duża, Wola Mała, Wolaniny, Teodorówka, Zagumnie. Kaplica: Teodorówka (w Państwowym Zakładzie Specjalnym dla Dzieci)

Historia Parafii: Parafia rzymsko-katolicka przy kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju stanowi pewnego rodzaju parafię macierzystą. To z niej w przeszłości wyodrębniały się inne samodzielne ośrodki duszpasterskie znajdujące się w Biłgoraju jak też i jego okolicach. Kościół parafialny, stojący nieopodal centrum miasta, jest znany i bliski sercu prawie każdego mieszkańca Biłgoraja. Wieże świątyni widoczne są przy wjeździe do miasta na dwóch głównych trasach: Biłgoraj-Zamość i Biłgoraj-Lublin. Ze względu na niepowtarzalny urok jak też niespotykaną kompozycję architektoniczną, świątynia jest bardzo często odwiedzana przez pielgrzymów i turystów. To, co przyciąga również wielu innych ludzi, to z pewnością pobożność ludu parafialnego, różnorodność organizacji parafialnych oraz życzliwe duchowieństwo. Również sama historia kościoła jak i całej parafii jest bardzo interesująca i warta poznania.

28.05.2016
    Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do Tomaszowa Lub.

Ogólnopolska pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę

Diecezjalna Pielgrzymka Legionu Maryi do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy

29.05.2016
    Msza św. w rycie nadzwyczajnym- św. Katarzyna Zamość godz. 18.30

29.05.2016
    finał kampanii „Kilometry Caritas”!

2007 - 2016 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 85580958 gości / 16 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.