Diecezja

• Ks. Waldemar Szczepaniuk

Emeryt:
  • Ks. Wojtasiuk Bogusaw

• Do parafi nale ulice: 11 Listopada, 3 Maja (cz), Akacjowa, Aleja 400-lecia, Aleja Modoci, Armii Krajowej, Armii Ludowej, Bagienna, Bajkowa, Batalionw Chopskich, Bojarska, Borelowskiego, Borowa, Brzozowa, Cegielniana, Chodna, Cicha (cz), Cieszkowskiego, Duga (cz), Droga Strace, Dworcowa, Energetyczna, Gen. Okulickiego, Gen. Maczka, Godebskiego, Gorajskiego, Gronczewskiego, Grzybowa, Harcerska, Herbowa, Janowska, Jasna, Jodowa, Kasztanowa, Kochanowskiego, Kolberga, Kolejowa, Kociuszki (do sygnalizacji wietlnej), Krtka, Lena, Lubelska nry parzyste, adna, kowa, ubiarska, Mia, Modrzewiowa, Moniuszki, Myliwska, Nadrzeczna, Narutowicza, Nowa, Orzeszkowej, Partyzantw, Pkalskiego, Pikna, Pisudskiego, Plac Wolnoci, Pogodna, Poniatowskiego, Poprzeczna, Przemysowa, Radzicka, Rolna, Romanowskiego, Roztocze, Rana, Rnwka, Rychtera "egoty"-Sztumberga, Sitarska, Soneczna, Sosnowa, Stawy, Stegliskiego-Corda, Szewska, Szwajcarska, Targowa, Torfowa, Uaska, Widok, Wierzbowa, Wrzosowa, Wschodnia, Zacisze, Zamojska, Zarzeczna, Zwierzyniecka.
    Parafia erygowana: 1624

Do parafi nale miejscowosci: Edwardw, Rapy Dylaskie, Wola Dua, Wola Maa, Wolaniny, Teodorwka, Zagumnie. Kaplica: Teodorwka (w Pastwowym Zakadzie Specjalnym dla Dzieci)

Historia Parafii: Parafia rzymsko-katolicka przy kociele pod wezwaniem Wniebowzicia NMP w Bigoraju stanowi pewnego rodzaju parafi macierzyst. To z niej w przeszoci wyodrbniay si inne samodzielne orodki duszpasterskie znajdujce si w Bigoraju jak te i jego okolicach. Koci parafialny, stojcy nieopodal centrum miasta, jest znany i bliski sercu prawie kadego mieszkaca Bigoraja. Wiee wityni widoczne s przy wjedzie do miasta na dwch gwnych trasach: Bigoraj-Zamo i Bigoraj-Lublin. Ze wzgldu na niepowtarzalny urok jak te niespotykan kompozycj architektoniczn, witynia jest bardzo czsto odwiedzana przez pielgrzymw i turystw. To, co przyciga rwnie wielu innych ludzi, to z pewnoci pobono ludu parafialnego, rnorodno organizacji parafialnych oraz yczliwe duchowiestwo. Rwnie sama historia kocioa jak i caej parafii jest bardzo interesujca i warta poznania.

2007 - 2014 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 57238253 gości / 17 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.