„Biblijne Tajemnice Różańca”

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zamościu zaprasza na spotkanie z ks. prof. Mirosławem Stanisławem Wróblem, autorem książki „Biblijne Tajemnice Różańca”.

Spotkanie autorskie odbędzie się 17.10.2017 r. (wtorek) o godzinie 16.30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu (wejście od podwórza).

Spotkanie uświetni koncert skrzypcowy Władysława Swachy nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu oraz recytacja poezji, rozważań ks. prof. Mirosława Wróbla przez Dianę Tytoń laureatkę wielu konkursów recytatorskich.

Książka ks. prof. Mirosława S. Wróbla pt. Biblijne tajemnice różańca stanowi poetycką i modlitewną zadumę nad poszczególnymi tajemnicami różańca. Każda z tajemnic zostaje głęboko osadzona w tekście Pisma Świętego opisującego wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Autor ubogaca poszczególne tajemnice słowem poetyckim i rozważaniem, co pozwala zanurzonemu w tekście czytelnikowi sercem i umysłem doświadczać zbawczego działania Boga w życiu człowieka. Słowu towarzyszą także piękne ilustracje Ziemi Świętej przedstawiające miejsca rozgrywających się wydarzeń. W ten sposób umysł i wiara czytelnika karmiona jest żywym słowem i obrazem. Książka ta niewątpliwie będzie przez czytelników wielokrotnie otwierana i stanie się dla nich wielką pomocą w rozważaniu modlitwy różańcowej w aspekcie biblijnym i w blasku Ziemi Świętej – Piątej Ewangelii.

Łukasz Kot
Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” w Zamościu

zj, 12 paździenika 2017

» Diakonia Modlitwy Liturgicznej Służby Ołtarza
 » Dzień skupienia dla księży od 12. roku kapłaństwa do probostwa w dniach 20-21 października 2017 r.
 » Weekendowe dni rozeznawania powołania
 » Zmarł ks. kanonik Zenon Nowicki (l. 89), emeryt mieszkający w Domu Księży Seniorów w Biłgoraju
 » Kurs Duszpasterski w roku szkolnym 2017/2018
 » Ankieta do badania praktyk niedzielnych - 15 X 2017 r.
 » Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa
 » Pomoc dla pogorzelców z Biłgoraja
 » Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę
 » „Biblijne Tajemnice Różańca”

19.10.2017
Sympozjum: św. Brat Albert- człowiek, któy był dobry jak chleb, Katolicka Szkoła Podstawowa w Zamościu

19.10 - 22.10 2017
Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

20.10 - 21.10 2017
Ogólnopolska Kongregacja Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań - Jasna Góra

20.10 - 21.10 2017
Dzień skupienia dla księży od dwunastego roku kapłaństwa do probostwa w Werchracie

21.10.2017
Drugi wykład Kursu Formacji Biblijej w Biłgoraju

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98227665 gości / 19 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.