Informacja o misji kanonicznej do nauczania religii w szkole

Uprzejmie przypominam, że w zwi±zku z reorganizacj± od 1 wrze¶nia 2017 r. sieci szkół, katecheci  pracuj±cych w ,,nowych szkołach” powinni posiadać skierowanie do nauczania religii (misję kanoniczn±) do konkretnej szkoły (na skierowaniu powinna być podana pełna nazwa szkoły). ,,Szkoła zatrudnia nauczyciela religii (…) wył±cznie na podstawie imiennego pisemnego skierowania do danego przedszkola lub szkoły”, por. § 5 Rozporz±dzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. (Dz.U. Nr 36, poz. 155, z póĽn. zm.) Dotyczy to katechetów ¶wieckich i duchownych.

Dlatego proszę Księży Proboszczów o złożenie jak najprędzej w Wydziale Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamo¶ciu pro¶by o ,,uaktualnienie” misji kanonicznej dla nauczycieli religii, je¶li zachodzi taka konieczno¶ć.  Wzór pro¶by  o wydanie misji znajduje się w Diecezjalnym Informatorze Katechetycznym oraz na stronie Wydziału. Je¶li w Wydziale do tej pory nie zostały złożone kopie dokumentów potwierdzaj±cych kwalifikacje katechetów do nauczania religii w danym typie szkół (kopia dyplomu ukończenia studiów), należy do wniosku o wydanie skierowania doł±czyć te kopie. Od 1 wrze¶nia 2016 roku obowi±zuje nowe Porozumienie pomiędzy Konferencj± Episkopatu Polski oraz Ministrem Edukacji Narodowej z dnia 31 maja 2016 roku w sprawie kwalifikacji zawodowych wymaganych od nauczycieli religii. Jest ono opublikowane w Diecezjalnym Informatorze Katechetycznym nr 7 (2016/2017) na stronach 19-24 oraz na stronie internetowej https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2016/05/60531113700-1.pdf.

Ks. dr Robert Strus

Dyrektor WNiWK

zj, 20 sierpnia 2017

» Jezus na Wschodzie
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Informacja o misji kanonicznej do nauczania religii w szkole
 » Komunikat Konferencji Episkopatu Polski
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka z racji dożynek
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka zapraszaj±ce na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie”
 » Zmarła Regina Soniak (l. 84) - mama ks. Dariusza Soniaka, proboszcza parafii Nielisz
 » Zmarła Wanda Godzisz (l. 87) - mama ks. kan. Józefa Godzisza
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka dotycz±ce organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97453768 gości / 7 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.