50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (26 II - 4 III 2017 r.)

26 lutego – 4 marca 2017 r., cykl niedzielnych czytań „A”, cykl powszedni czytań „I”

26 lutego 2017 r., VIII Niedziela zwykła; Niedziela ekspiacji za grzechy pijaństwa

Patron dnia: Matka Boża, Królowa Polski

Intencja: Modlitwa za Naród Polski, aby wierny Ślubom Jasnogórskim pielęgnował cnotę trzeźwości, a także o dobre owoce tegorocznego Kongresu Trzeźwości.

27 lutego 2017 r., Poniedziałek

Patron dnia: św. Jan Paweł II

Intencja: Modlitwa za rodziny, aby codzienna praktyka wspólnej modlitwy i życia sakramentalnego pomagała im w zachowaniu trzeźwości.

28 lutego 2017 r., Wtorek

Patron dnia: św. Stanisław Papczyński

Intencja: Modlitwa za nauczycieli i wychowawców, katechetów, aby dawali odważne świadectwo życia w trzeźwości i wolności od wszelkich nałogów, i w ten sposób przyczyniali się do budowania zdrowej, silnej moralnie rodziny i Ojczyzny.

1 marca 2017 r., Środa Popielcowa

Patron dnia: św. Jan Chrzciciel

Intencja: Modlitwa za sprawujących władzę – za rząd, parlament i samorządy, aby stali na straży modelu rodziny zgodnego z prawem Bożym, przeciwstawiali się  demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość.

2 marca 2017 r., Czwartek

Patron dnia: bł. Bronisław Markiewicz

Intencja: Modlitwa za kapłanów, członków życia konsekrowanego i seminarzystów, aby dając świadectwo życia w trzeźwości w codziennej posłudze, wzrastali w świętości i pociągali ludzi do Boga.

7 marca 2017 r., Piątek

Patron dnia: św. Maksymilian Kolbe

Intencja: Modlitwa za bractwa, ruchy, grupy trzeźwościowe i wszystkich apostołów zatroskanych o trzeźwość, o ich ofiarne świadectwo i gorliwość.

4 marca 2017 r., Sobota

Patroni dnia: św. Kazimierza, Królewicza i bł. Karolina Kózkówna

Intencja: Modlitwa za dzieci i młodzież, aby w trzeźwych rodzinach miały oparcie i pomoc w realizowaniu przyrzeczeń abstynenckich podjętych podczas I Komunii Świętej i bierzmowania.

Pobierz plakat

zj, 14 lutego 2017

» Droga Krzyżowa dla nauczycieli rejonu hrubieszowskiego
 » Przekaż 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » KURIA NIECZYNNA
 » Zmarła Danuta Grzesiak - mama ks. Krzysztofa Grzesiaka, dyrektora Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie
 » X Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Kapłanów
 » Wielkopostne medytacje przy Najświętszym Sakramencie
 » II Warsztaty Muzyki Pasyjnej w Zamościu
 » 22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM
 » Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w naszej Diecezji
 » Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne

01.03.2017
Środa popielcowa. Rozpoczęcie Wielkiego Postu

01.03.2017
Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania przy Centrum Pastoralnym parafii św. Michała w Zamościu

01.03 - 04.03 2017
Rekolekcje wielkopostne w Wyższym Seminarium Duchownym

02.03.2017
Spotkanie, które ma inspirować.. Warsztat katechetyczny w Zamościu

02.03.2017
XI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie- etap diecezjalny

» Niedziela Nr27 (05.07.2015)

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95136386 gości / 26 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.