Biskup Diecezjalny Marian Rojek udzieli papieskiego błogosławieństwa

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

Prot. N. 1130/16/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska moc± nadzwyczajnej władzy nadanej jej przez Ojca ¦więtego Franciszka, upoważnia Jego Ekscelencję Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, aby w Roku Duszpasterskim ¶w. Brata Alberta, w dniu wybranym ze względu na pożytek wiernych, po sprawowanej Eucharystii udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy prawdziwie podejmuj± pokutę i poruszeni s± miło¶ci± miłosiern±, błogosławieństwa papieskiego wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (SpowiedĽ sakramentalna, przyjęcie Komunii ¶więtej, modlitwa według intencji Ojca ¦więtego).

Wierni, którzy, z uzasadnionych przyczyn, nie będ± mogli bezpo¶rednio uczestniczyć w tym ¶więtym obrzędzie, a pobożnie przyjm± błogosławieństwo papieskie za po¶rednictwem przekazu radiowego lub telewizyjnego, przez duchow± ł±czno¶ć i odpowiedni± intencję (po spełnieniu wymaganych prawem warunków) również mog± uzyskać odpust zupełny.

Wbrew wszelkim przeciwnym zarz±dzeniom.

Rzym, Penitencjaria Apostolska, 23 stycznia 2017 r.

Mauro Kard. Piacenza
Penitencjariusz Wielki

Ks. Krzysztof Nykiel
                                                        Regent

Tłumaczenie ks. Michał Maciołek

Biskup Diecezjalny Marian Rojek zdecydował, że to błogosławieństwo papieskie z odpustem zupełnym będzie udzielone w sobotę, 25 marca 2017 r. w Katedrze Zamojskiej po  Uroczystej Mszy ¶w. sprawowanej o godz. 17.00, na rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

zj, 7 marca 2017

» Informacja dla Księży Kanoników Kapituły Katedralnej
 » Kurs Formacji Biblijnej
 » 30 kwietnia 2017 r. – ofiary składane do puszek jako wyraz solidarno¶ci z narodem syryjskim
 » IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma ¦więtego w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Dekrety Penitencjarii Apostolskiej dla Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Życzenia Księży Biskupów - Wielkanoc 2017
 » Słowo Rektora KUL - Wielkanoc 2017
 » IV PARAFIADA ZAMOJSKA
 » Komunikat Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Msza ¶w. za kolejarzy i ich rodziny- sw. Katarzyna godz. 17.00

23.04 - 29.04 2017
Tydzień Miłosierdzia

Pielgrzymka Rodzin Katyńskich na Jasn± Górę

Pielgrzymka Motocyklistów na Jasn± Górę

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95877760 gości / 7 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.